Zalety wzięcia auta w leasing

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing czy kredyt? To pytanie, które zadaje sobie większość osób, myślących o nabyciu samochodu. Leasing wyróżnia się tutaj jako o wiele bardziej korzystna opcja, oferując niskie raty, elastyczne zaliczki i krótki okres zobowiązania. 

Niskie miesięczne płatności

To jeden z najpopularniejszych powodów, dla których tak wielu kupujących decyduje się na leasing (lub leasing konsumencki) pojazdów. Są to wartości średnie dla różnych segmentów motoryzacyjnych, więc rzeczywiste oszczędności, jakie może zaoferować dany leasing, mogą być wyższe lub niższe.

Niski miesięczny koszt leasingu sprawia, że ​​jest on szczególnie atrakcyjny dla szerokiego grona nabywców samochodów. Kierowcy, którzy nieoczekiwanie potrzebują dodatkowego lub zastępczego pojazdu, docenią mniejszy wpływ leasingu na ich miesięczny budżet. Podobnie tani leasing może być dobrym wyborem dla pierwszego samochodu lub dla nabywców o stałym dochodzie, takich jak emeryci.

Elastyczne opcje zaliczki

W porównaniu z finansowaniem nowego pojazdu, leasing może zapewnić dużo większą elastyczność, jeśli chodzi o pieniądze, które musisz zapłacić z góry, aby uzyskać samochód, który chcesz. O ile nie masz prawie nieskazitelnej zdolności kredytowej, bardzo trudno jest sfinansować samochód niewielką lub żadną zaliczką.

Większość banków zwykle wymaga wpłaty zaliczki w wysokości około 10% całkowitego kosztu finansowania. Dla porównania, wielu producentów i dealerów oferuje leasing bez zaliczek poza opłatami początkowymi, a niektórzy nawet włączają je do miesięcznych opłat bez żadnej opłaty wstępnej.

Jeśli potrzebujesz nowego samochodu w krótkim czasie, na przykład z powodu utraty poprzedniego samochodu w wyniku wypadku lub awarii, przeprowadzki do nowego miejsca pracy lub powiększenia rodziny, leasing może stanowić dobry sposób na zdobycie nowego samochodu bez konieczności czekania, aby zaoszczędzić na sporą zaliczkę.

Znaczna zaliczka zmniejszy również raty leasingowe w większym stopniu niż raty finansowe. Skapitalizowana kwota – pieniądze, które pożyczasz i spłacasz – jest znacznie mniejsza w leasingu niż w przypadku finansowania i spłacana w krótszym okresie, więc ta sama zaliczka obniży Twoje miesięczne koszty o wiele bardziej w przypadku leasingu niż w przypadku kredytu.

Niezależnie od tego, czy chcesz odłożyć dużo pieniędzy na nowy samochód, czy jak najmniej, leasing może zaoferować znacznie bardziej elastyczne opcje niż podobne finansowanie. 

Jeśli interesuje Cię leasing samochodowy kalkulator może pomóc Ci wybrać odpowiednią ofertę.

Zawsze nowy samochód

Jeśli jesteś osobą, która co kilka lat lubi wymieniać stary samochód na nowy, leasing to idealny sposób. Większość umów najmu trwa od dwóch do czterech lat, ustalanych na początku umowy, co oznacza, że ​​nowy model często wychodzi zaraz po wygaśnięciu poprzedniej umowy.

Możliwość regularnego uzyskiwania nowego samochodu dobrze współgra z niskimi ratami leasingu, zwłaszcza w przypadku pojazdów “premium”lub dobrze wyposażonych. Jest to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy potrzebują najnowszych technologii informacyjno-rozrywkowych lub bezpieczeństwa lub chcą skorzystać z ulepszeń silnika, dzięki którym ich ulubiony samochód będzie szybszy lub bardziej ekonomiczny.

Ponieważ nowe technologie są zwykle wypuszczane jako pierwsze w wyższych wersjach wyposażenia lub w drogich pakietach opcjonalnych, dzierżawa może znacznie obniżyć miesięczny koszt bycia wczesnym użytkownikiem.

Krótki okres zobowiązania

Leasing może być bardzo elastycznym sposobem na zakup samochodu, gdy wiesz, że będziesz potrzebować go tylko przez kilka lat lub będziesz musiał zmienić go na inny. W ostatnim dziesięcioleciu średni okres kredytowania wydłużył się do 70  miesięcy i coraz powszechniejsze staje się posiadanie nowego kredytu samochodowego na 6 lub 7 lat.

Te ustalenia mogą utrudnić wymianę samochodu na inny, podczas gdy leasing pozwala łatwo zmienić go kilka razy w tym samym okresie.

Jeśli jesteś osobą, która lubi jeździć wieloma różnymi samochodami, łatwo jest przejść od jednego producenta lub marki do innego, a nawet radykalnie zmienić typ pojazdu podczas leasingu.

Umowy najmu trwają zazwyczaj od dwóch do czterech lat, przy czym najczęstsza jest umowa najmu na trzy lata. Dla kierowców, którzy widzą, że po kilku latach szukają czegoś innego do jazdy, krótki okres umowy leasingu jest idealny.

Fakt, że najem trwa tylko kilka lat i pozwala na bezbolesne odejście od samochodu pod koniec okresu, jest również dobry dla kupujących, którzy w najbliższej przyszłości przewidują znaczące zmiany stylu życia. Jeśli jest ono wypełnione zmianami, okolicznościami lub wyborem, elastyczność, jaką oferuje leasing, jest silną zaletą. Dzięki zaangażowaniu zaledwie kilka lat w porównaniu z pięcioma do siedmiu lat, które oferuje większość transakcji finansowych, jesteś w znacznie lepszej sytuacji, aby dostosować samochód do Twojego stylu życia.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*