Co z wydarzeniami motoryzacyjnymi w 2021 roku? Sprawdzamy, co słychać u organizatorów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa, która spowodowała między innymi przesunięcie lub odwołanie wielu wydarzeń. Jak wygląda kwestia motoryzacyjnych eventów w 2021?

Targi ProfiAuto Show ponownie odwołane 

Marka ProfiAuto, która jest organizatorem targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show, zdecydowała o odwołaniu swojego wydarzenia w roku 2021. Jak wskazują organizatorzy, decyzja o rezygnacji z organizacji targów wynika oczywiście z pandemii koronawirusa, ale także z poczucia odpowiedzialności za wystawców. Organizatorzy wstępnie planowali wydarzenie na dość szeroką skalę, jednak uznali, że nie jest możliwe odpowiedzialne przygotowanie takiego wydarzenia. 

Jest to druga z rzędu odwołana impreza – w marcu 2020 roku targi ProfiAuto Show nie odbyły się z tego samego powodu. Organizatorzy nie chcieli ograniczać skali wydarzenia ani go modyfikować, przez co byli zmuszeni podjąć tę trudną decyzję. Mimo odwołanych targów marka ProfiAuto jednak nie próżnuje i angażuje się w zdalne projekty. To między innymi aplikacja ProfiAuto, która umożliwia wizytę w warsztacie w formie zdalnej, czy też wirtualny warsztat, którego głównym celem jest podnoszenie kompetencji wśród mechaników samochodowych.

Warsaw Motorcycle Show 

Największe targi motocyklowe w Europie Środkowo-Wschodniej zaplanowane są na dni od 5 do 7 marca 2021 roku. Na stronie internetowej organizatora można zarezerwować stoisko, a od początku lutego można zakupić bilety na wydarzenie. Co przewidziano w trakcie wydarzenia? Odwiedzający mogą liczyć na udział w premierach motocykli, których zaplanowano ponad sto, a także na uczestnictwo w warsztatach. Plany obejmują także różnorodne pokazy, między innymi Freestyle Family – freestyle’owego teamu  motocrossowego skupiającego trzech najbardziej doświadczonych polskich zawodników. Targi odbywają się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Na razie żadne informacje od organizatorów nie wskazują na odwołanie imprezy.

Retro Motor Show zaplanowany na rok 2021

W roku 2020 z wiadomych względów odwołano Retro Motor Show. Największe targi pojazdów zabytkowych w Polsce cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, niestety wielu miłośników oldtimerów musiało obejść się smakiem. Targi wyróżnia przede wszystkim niezwykle ciekawa podróż przez historię motoryzacji – nie bez powodu wydarzenie to przyciąga zawsze tak wielu odwiedzających.

Czy znamy dokładny termin targów w roku 2021? Organizatorzy zapraszają na wydarzenie jesienią tego roku – wydarzenie ma trwać od 5 do 7 listopada. Wtedy też będzie można przyjrzeć się z bliska legendom zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Targi odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

Targi w Kielcach zaplanowane są na 12–14 marca 2021. Organizatorzy byli zmuszeni odwołać wydarzenie zaplanowane na początek listopada 2020. Termin ten nie był jednak wcale pierwszym odwołanym wydarzeniem – nie odbyły się także targi zaplanowane na czerwiec 2020. Organizatorzy zapewniają o wykorzystaniu czasu obostrzeń dotyczących imprez masowych na rzetelną organizację targów i dołożenie wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom.

Jakich branż dotyczą Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH? Można się tu spotkać nie tylko z ciągnikami, ale też urządzeniami do produkcji roślinnej i zwierzęcej, narzędziami czy maszynami i urządzeniami ogrodniczymi oraz leśnymi.

Targi TRANSPORTEX

Targi te zaplanowano na 14–15 kwietnia 2021. To kolejne wydarzenie na liście, które miało pierwotnie odbyć się w 2020 roku. Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX oraz Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX odbędą się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Na co mogą liczyć uczestnicy targów? Event ma obfitować w różnorodne wydarzenia towarzyszące, które mają posłużyć do poszerzenia wiedzy i nabycia nowych umiejętności. Te z kolei mogą przyczynić się do wzrostu efektywności firmy transportowej czy logistycznej. Zaplanowane są panele dyskusyjne, szkolenia i warsztaty o różnej tematyce.

Na razie organizatorzy targów TRANSPORTEX nie zapowiedzieli ponownego przesunięcia wydarzenia. Zainteresowanym osobom polecamy jednak regularnie śledzić komunikaty poszczególnych firm i organizacji – ostatni rok pokazał, że sytuacja może zmienić się w mgnieniu oka.

(Photo by Harold Cunningham/Getty Images)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*